Polish

Logowanie 

Ostatnio na Forum 

  • Brak postów do publikacji.

Nowiny z Internetu 

Reklama 

button rpgmakerbutton szowelbutton gamestiabutton tsukurubutton fantasybestarium manganimebutton kyaaretrobuttonrmtekabutton 1

Facebook 

Kto jest on-line 

Odwiedza nas 270 gości oraz 0 użytkowników.

Historia Samouczka

Jestem znany pod psełdonimem: ARMOR_CAGE i to ja jestem pomysłodawcą i twórcą strony MUGEN SAMOUCZEK, która jest nazwą strony ale też usługi informacyjnej którą pełni, dalej nazywaną Samouczkiem.

Oficjalny Samouczek zmieniał serwery hostingowe i adresy, niektóre są jeszcze aktywne ale najważniejszy adres to:
http://mugen.samouczek.com
jeżeli nie będziesz w stanie wejść na podany adres sprawdź adres:
http://samouczek.com/

Nieaktualne adresy to:
http://mugen.ovh
http://mugen-s.pl
http://mugen.cba.pl/
http://forum.mugen.cba.pl
http://samouczek.ovh.org/
http://armorcage.cba.pl

Sama idea samouczka powstała nieco wcześniej niż pierwsza strona (~2004 rok), jednak nie odnalazła wsparcia. Kiedyś na pewnym forum (który podawał się za oficjalne forum wsparcia Dragon Ball Z Mugen Edition 2 - co było ewidentnym kłamstwem) natknąłem się na kilku ludzi którzy potrafili kodować w Mugenie, jedni byli lepsi, drudzy gorsi. Rzuciłem pomysł by stworzyć Samouczek dla Polaków, aby każdy kolejno dorzucił coś od siebie i podzielił się swoimi umiejętnościami. Sam już zacząłem budować pierwszą wersję Samouczka, jednak od wszystkich potrafiących coś, napotkałem negatywne opinie. Wielokrotnie zdarzało się nawet, że jakaś strona chciała "połknąć" Samouczka i urosnąć na jego treściach. Bywały próby podszywania się pod Samouczka, tu przykład takiej próby:

lamerzy

Na temat tego typu zdażeń można by sporo pisać. Mimo wszystko kontynuowałem prace nad stroną. Z czasem pojawiło się wsparcie i obecną listę znajdziesz w artykule Ekipa.

Dla kogo jest Samouczek ?

Ten samouczek powstaje dla ludzi którzy zajmują się lub mają zamiar się zająć tworzeniem postaci, aren, dokonywaniem dowolnych przeróbek i modyfikacji Mugena. Autorzy starają się aby wszystko było jasne dla każdego. Znajdziesz tu wszystko od podstawowych informacji o ustawieniach Mugena przez naukę tworzenia postaci, aren itd., po przykładowe rozwiązania.

W skrócie: M.U.G.E.N SAMOUCZEK jest przydatnym źródłem informacji dla każdego zainteresowanego tematyką Mugena.

Jeżeli uważasz, że gdzieś popełniono błąd lub zaszła jakaś pomyłka proszę o bezzwłoczny kontakt z autorem tekstu lub administratorem strony.

Prawa autorskie

Każdy tekst (cały materiał) jest własnością jego autora i strony M.U.G.E.N SAMOUCZEK, nie może być nigdzie publikowany, przetwarzany i cytowany bez jego zgody lub odpowiednich informacji o pochodzeniu tekstu, włączając w to link do strony Samouczka.

W skrócie: kopiowanie tekstów jest dozwolene pod warunkiem podania informacji o autorze, stronie Samouczka i adresu do strony.

W bazie danych umieszczane są głównie linki do stron internetowych autorów: postaci, aren, motywów, edycji Mugena, zestawów spritów itd. Umieszczane są jedynie publikacje Open Source, autorów strony lub autorów którzy wyrazili chęć na hostowanie ich prac. Linkowanie do stron autorów ma za zadanie promocję autorów i ich prac.

Wsparcie i autorzy

Jeżeli chcesz wspierać Samouczka wystarczy, że powiadomisz o stronie znajomych. Możesz stronę zareklamować Zareklamuj nas.

Jeżeli chcesz pomagać lub napisać jakiś tekst, proszę Cię o kontakt pod adresem: armor.cage[@]gmail.com  lub numerem Gadu-Gadu: 12331785