Polish

Logowanie 

Ostatnio na Forum 

  • Brak postów do publikacji.

Nowiny z Internetu 

Reklama 

button rpgmakerbutton szowelbutton gamestiabutton tsukurubutton fantasybestarium manganimebutton kyaaretrobuttonrmtekabutton 1

Kto jest on-line 

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

Wstęp

Postacie w Mugenie wybiera się w tzw. Select Screen'ie czyli ekranie wyboru, który zbudowany jest jak zwykła siatka z pustymi polami do zapełnienia o określonej liczbie wierszy i kolumn. To motyw decyduje o tym ile jest dostępnych pól i jak one wyglądają. Dowiesz się tu jak dodawać postacie ze wszystkimi parametrami oraz jak zwiększyć ilość miejsc na postacie w motywie.

dodawanie postaci 006dodawanie postaci 007

Postacie dodaje się odpowiednim wpisem w pliku select.def w folderze data twojego Mugena pod wpisem [Characters]. Plik można edytować dowolnym edytorem tekstowym.

dodawanie postaci 001

Aby dodać postać do Mugena, najpierw należy ją zdobyć (ściągnąć z internetu lub zdobyć w inny sposób). Należy skopiować folder z plikami postaci do folderu chars w folderze Mugena, następnie postać dodaje się według odpowiedniej formuły:

[Characters]
Postać, Arena, IncludeStage = ?, Music = ?, Order = ?

Dodając postać możesz ją wstawić ze wszystkimi parametrami, częścią lub tylko z parametrem: "Postać", jednak chcąc dodać inne parametry nie możesz pomijać parametru "Arena" bo Mugen w zależności od wersji może wyświetlić błąd.

Znak ";" oznacza "wiersz komentarza" i Mugen nie bierze pod uwagę niczego co jest po tym znaku wpisane w tej samej linii.

Napisz komentarz w tym Artykule